Lekce

Aerobik

Zaměřuji se na posilovací formy aerobicu jako je P-class a Bodystilling. Při lekci se spalují tuky při dodržení tepové frekvence a zaměříme se na posílení všech svalových skupin, hlavně na problémové části těla jako jsou hýždě, břicho a nezapomeneme ani na důležité zádové svalstvo a svaly rukou. Lekci zakončíme strečinkem na protažení svalů, které jsme posilovali, i které máme zkrácené. Při relaxační hudbě dojde ke zklidnění a uvolnění.

Bodystyling

Bodystilling patří mezi posilovací formy Aerobicu. Lekce je vedena v aerobní zoně na spalování tuků, při které provedeme kompletní posílení všech svalových skupin. Posilujeme s vahou svého těla i s použitím zátěží, jako jsou posilovací gumy. Každá klientka vlastní svou posilovací gumičku, kterou si může zakoupit ve studiu.

Aqua aerobic

Cvičení ve vodě, které se provádí v různých intenzitách, od spalování tuků, přes zaměření na těhotné a seniory až po rehabilitaci po úrazech. Posilování se provádí s odporem vody i s využitím pomůcek – vodní činky, pěnové žížaly či nadlehčovací pásy na hlubokou vodu.

Power jóga

Cvičení vycházející z tradiční jógy. V devadesátých letech několik cvičitelů v USA, hledalo způsob, jak jógu přiblížit široké veřejnosti. A Power jóga se stala populární alternativou. Power jóga je poměrně fyzicky náročná, proto může napomáhat při hubnutí i udržení váhy. Je vhodná pro všechny, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici, odstranit problémy se zády, zlepšit rovnováhu, rozvíjet koordinaci pohybů, udržovat zdravé klouby, naučit se dýchat a odbourávat stres a zklidňovat.

Gravid jóga

Cvičení pro 3.-9. měsíc, vhodné i po porodu. Lekce obsahuje spinální cviky na uvolnění páteře, statické posilovací polohy na hluboký stabilizační systém, dechová cvičení a závěrečná příjemná relaxace.

Jóga pro seniory

Při tomto cvičení je kladen důraz na rehabilitační účinky a na pozitivní přínos pro psychickou pohodu a vyrovnanost. Systém je vhodný pro všechny věkové kategorie i pro méně pohyblivé jedince. Lekce je vedená v pomalém a klidném tempu. Při cvičení pozic se současně posilujeme i protahujeme a naučíme se správně používat dech. Pozitivní je cvičení v kolektivu a sdílení s ostatními.

Dětské pohybové kurzy

Děti 3-5 let – Kurz Špunt. Pro děti to je 1. seznámení s organizovaným cvičením, proto je minimální věk dítěte 3 roky. Děti musí cvičení hlavně bavit a ani chvíli se nesmí začít nudit, proto se formou zábavy seznámí se základy akrobacie, skoky na malé trampolíně, pantomimou a s prvními tanečními krůčky, poskoky a skoky. Lekci doplňují pohybové hry a taky rekvizity – míčky, kroužky i plyšáci. Lekce je vhodná jako přípravka ke všem druhům sportu, trvá 55 minut a děti jsou na hodině bez rodičů.
Děti 5-7 let – Sportovně-taneční kurz. Jedná se o kurz zaměřený na aerobic – základní kroky a variace, taneční kroky, poskoky, skoky a rozsahy. Součástí lekce je i výuka akrobacie – kotouly, stoje na rukou, přemety stranou a vzad. Děti se zúčastňují předtančení na různých společenských akcích.
Děti 7-10 let – Junior aerobic, funky dance, akrobacie. Pokročilý kurz – zaměřujeme se na správnou techniku kroků, variace, sestavy a akrobacii, využívanou v tanečních číslech. Děti se zúčastňují předtančení na různých společenským akcích.

Akrobacie 6-10 let. Náplň kotouly, stoje na rukou, přemety stranou, vpřed a nazad, rondaty, doplněno trampolínou a skoky a poskoky

Aby záda nebolela

Lekce zaměřená na spinální cviky k odblokování páteře, posilování zádového a břišního svalstva a blahodárné zklidnění při relaxační hudbě.

Bosu – balanční podložka

Cvičení na balanční podložce. Spaluje tuky a cukry v těle. Zlepšuje rovnováhu a stabilitu, zpevňuje vazy a šlachy, posiluje hluboké svaly středu těla – Core a působí i proti bolesti zad.

 

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie neboli Cranio Sacral Terapy, v překladu z latiny, lebko-křížová terapie, je terapeutická metoda, která celostním přístupem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze. Je nejen velmi příjemnou a relaxační metodou, typu, jemná energetická masáž, ale hlavně velmi účinnou léčebnou i preventivní metodou, pro dospělé i malé děti, na celou škálu potíží a to zejména psychosomatického původu. Obě mozkové hemisféry začínají rovnocenně spolupracovat a vynášet do vědomí vnitřní moudrost a schopnost využívat skrytý potenciál. V podvědomí i na buněčné paměťové úrovni se odblokovávají staré nezdravé programy. Zvyšuje a rozšiřuje se vědomí, dochází k růstu osobnosti a vědomého kontaktu se svým vyšším Já, což vede k větší vyrovnanosti a moudrosti.

Kdy kranio pomáhá – bolesti hlavy, kloubů a páteře) artróza, skolióza, výhřezy plotének, ústřel), poruchy rovnováhy, závratě, nemoci způsobené utlačením nervů, vysoký/ nízký krevní tlak, psychické i fyzické napětí, hormonální poruchy, dýchací potíže, astma, alergie, traumata a posttraumatické syndromy, veškeré potíže psychosomatického původu, poruchy učení a koncentrace, stres, deprese, nespavost, emoční labilita.